Paris’te Gezilecek En Popüler 10 Yer

Fransa’nın başkenti Paris’te gezilecek 10 yer hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de Paris’e gitmeyi düşünüyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız. Paris’te gezilecek yerler hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Fransa’nın başkenti Paris’te gezilmesi ve görülmesi pek çok yer var. Aşıklar şehri olarak Paris’e gitmeyi planlıyorsanız makalemizi sonuna okumalısınız. Dünya’nın en turistik ülkesi olan Paris’te nerelere gidilir? sorusuna yanıt bulacaksınız. Aynı zamanda Paris’te en popüler yerleri sizlere tanıtarak nerelerde kalacağınız konusunda bilgiler vereceğiz. 1. Eyfel Kulesi Paris denildiğinde akıllara ilk gelen Eyfel Kulesi’dir. Paris’te gezilecek en popüler yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Paris’te mimarisi ile kentin kalbinden vurmuş hançer olarak tanımlanıyor. 3 seyir terasa sahip ikonik bir küledir. 1887 ile 1889 yılları arasında inşa edilirken Gustave Eiffel’in tasarımına bağlı kalınmıştır. Burada Mecure Paris Centre Tour Eiffel adlı otel de kalabilirsiniz. Aynı zamanda asansör ile 2. Kata çıkış ücreti 16,60 Euro’dur. 2. Louvre Müzesi Paris’te gezilecek 10 yer arasında ikinci sırada Louvre Müzesi […]

Paris’te Gezilecek En Popüler 10 Yer

Fransa’nın başkenti Paris’te gezilecek 10 yer hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de Paris’e gitmeyi düşünüyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

Paris’te gezilecek yerler hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Fransa’nın başkenti Paris’te gezilmesi ve görülmesi pek çok yer var. Aşıklar şehri olarak Paris’e gitmeyi planlıyorsanız makalemizi sonuna okumalısınız. Dünya’nın en turistik ülkesi olan Paris’te nerelere gidilir? sorusuna yanıt bulacaksınız. Aynı zamanda Paris’te en popüler yerleri sizlere tanıtarak nerelerde kalacağınız konusunda bilgiler vereceğiz.

1. Eyfel Kulesi

Paris denildiğinde akıllara ilk gelen Eyfel Kulesi’dir. Paris’te gezilecek en popüler yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Paris’te mimarisi ile kentin kalbinden vurmuş hançer olarak tanımlanıyor. 3 seyir terasa sahip ikonik bir küledir. 1887 ile 1889 yılları arasında inşa edilirken Gustave Eiffel’in tasarımına bağlı kalınmıştır. Burada Mecure Paris Centre Tour Eiffel adlı otel de kalabilirsiniz. Aynı zamanda asansör ile 2. Kata çıkış ücreti 16,60 Euro’dur.

2. Louvre Müzesi

Paris’te gezilecek 10 yer arasında ikinci sırada Louvre Müzesi yer alıyor. Kentin simgelerinden biri niteliğindedir. 1204 senesinde Philippe Auguste tarafından Viking akınlarına karşı savunma amacı ile yapılmıştır. Burada 35 binden fazla eser sergileniyor. Özellikle Marly Atları ve Milo Venüsü ile 20. Yüzyılda meşhur lan Mona Lisa eserleri dikkat çekiyor. Pazartesi, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00-18:00 arası ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yetişkin bileti 15 Euro’dur.

3. Notre Dame Katedrali

Gotik tarzda dini bir mimariye sahiptir. Sen Nehri kıyısında yer alıyor. 1163 ile 1334 yılları arasında inşa edilmiştir. Burada Batı Cehpesi, Gülpencereler, Uçan Payangalar, Bakire Taçkapısı, Hazine Odası ve Galerie des Chimeres gibi bölümler yer alıyor. Yangın sonucu ile Katedralin çatısı çökmüş durumdadır. Bu yüzden ziyarete kapalıdır.

4. Sacre Coeur Bazilikası

Eyfel kulesinden bakıldığında Sacre Coeur Bazilikası’nı görebilirsiniz. 1875-1914 yılları arasında yapışmıştır. 300 basamak çıkarak kubbesine ulaşmanızı ve manzarayı görmenizi öneriyoruz.

5. Montmarte

Montmarte, Ressamlar Müzesi olarak biliniyor. Paris’te gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Picasso, Claude Monet ve Salvador Dali gibi pek çok ustalara ait çalışmalar yer alıyor. Gezi trenine binerek burası keşfedebilirsiniz. Trene 10:00-18:00 saatleri arasında 6,5 Euro karşılığında binerek bir tur atabilirsiniz.

6. Orsay Müzesi

Orsay Müzesi, 1848-1914 yılları arasında inşa edilmiştir. Burada Van Gogh, Manet v Monet ve Cezanne gibi usta eserleri yer alıyor. Kentin en önemli hazinelerini ayrıntılı inceleyebileceğiniz bir müzedir. Bilet fiyatı 14 Euro’dur. Pazartesi ve Perşembe hariç diğer günler saat 09:30-21:45 arası ziyaret edebilirsiniz.

7. Versay Sarayı ve Bahçeleri

Paris’in merkezine 20 km uzaklıkta yer alıyor. Kralın gücünü simgeleyen bir saraydır. XIII.Louis döneminde av köşkü olarak inşa edilmiştir. Giriş ücreti 18 Euro’dur. Özellikle eşsiz peyzaj çalışmaları sizleri büyüleyecektir.

8. Zafer Parkı

1806 yılında Napolyon Bonapat sayesinde inşa edilmiştir. Ancak inşaat süresi 30 yıl sürmüştür. Charles de Gaulle Meydanı’nı süsleyen bir mimari yapıdır. Giriş ücreti 13 Euro’dur. Manzara’nın tadını çıkartacağınız bir parktır.

9. Disneyland

Paris’in en popüler yeri neredir? diye soruyorsanız sizlere Eiffel’den sonra Disneyland deriz. Buraya gündüz gitmelisiniz. Resmi adı Euro Disney Resort’tur. Nostaljik ortamları seviyorsanız muhakkak ziyaret etmelisiniz. Gençlere ve yetişkinlere yönelik bir yerdir. 1992 yılında inşa edilmiştir.

10. Şanzelize Caddesi

Kentin ışıltılı ve en lüks caddesi olan Şanzelize’de mükemmel bir gezi yapabilirsiniz. 1667 yılında XIV Louis bahçıvanı Andre Le Notre tarafından inşa edilmiştir. Kentte isyanları bastırmak için belirli yerler de rötuşlar yaptırılmıştır. Cadde çevresinde pek çok konaklama yeri bulunuyor. Paris’in Şanzelize Caddesi, kentin simgesi niteliğindedir.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.