Turizmde yeni trend: Avşa’da tatil

Türkiye

AVŞA ADASI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Covid-19 pandemisi turizmi her ne kadar olumsuz etkilese de yerli turist hala tatil arayışından vazgeçmiş değil.Bununla birlikte tatilciler daha izole, daha güvenli ve daha yakın destinasyonları seçiyorlar.Bu durum Akdeniz’in ve Ege’nin önemli turizm merkezlerini olumsuz etkiliyor.Özellikle Muğla’nın ilçeleri Bodrum, Marmaris, Fethiye başta olmak üzere İzmir-Çeşme ve Aydın-Kuşadası gibi iç turizmin önemli merkezleri halen istenilen doluluklara ulaşamadı.

Antalya’da durum daha vahim.Özellikle Avrupalı ve Rus turistin henüz turizm hareketine başlamaması Antalya turizmine büyük sekte vurdu.Rusya ve Almanya’dan uçuşların başlaması ise Antalya ve ilçelerinde Vaka sayılarının artabileceği endişesi yaratıyor.Bu gelişmeler çerçevesinde yerli turist rotasını iç pazara hitap eden ve ekonomik tatil imkanı sunan yerlere çevirdi.  Bu yerlerin başında Avşa Adası geliyor.Kısacası; “Avşa Adası’nda tatil yapmak yeni trend” diyebiliriz.
Avşa Adası’nda tatil yapmak için sayısız sebep var.Bu cennet belde uzun plajları, insanı bunaltmayan ve nemi hissettirmeyen deniz esintilerine sahip iklimi, geceyi sabaha kavuşturan eğlence hayatı, emsalsiz gün batımı manzarası, yüzerken balıkları ve deniz zeminini görebileceğiniz tertemiz denizi, deniz mahsüllerinden ve yerel mezelerden oluşan eşsiz lezzetleri ile tatilcilere unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Avşa Adası konumu ve ulaşım imkanları açısından uzun yolculuklar yapmadan rahat ve huzurlu tatil yapmak isteyenler için kolay ulaşılabilir.Ada’ya İstanbul’dan feribot seferleri düzenliyor.
Bir çok otel, pansiyon ve kiralık apart seçenekleri bulunan Avşa Adası’nda çok uygun fiyatlarla ekonomik olarak tatil yapmak mümkün.
Bir karşılaştırma yaptığımızda Avşa Adası’nda tatil yapmanın bir çok destinasyona göre daha avantajlı olduğunu görebiliyoruz.Öncelikle Avşa Adası’na ulaşım daha kolay ve kısa sürüyor.Yani yorulmayacaksınız.Sonra, Ege ve Akdeniz bölgesinin aksine daha izole bir ortamda daha güvenli bir ada üzerinde tatil yapmış olacaksınız.En önemli nokta ise maliyetler.Avşa’da bulunan apart oteller, pansiyon gibi uygun fiyatlı konaklama imkanları maliyetlerin düşmesindeki en önemli etken.Hava, deniz, iklim, koy, kumsal ve plajlar ise zaten emsalsiz güzellikte.
Sizde Avşa Adası’nda uygun fiyatlarla keyifli bir tatil geçirmek istiyor ve Avşa’da tatil trendine katılmak istiyorsanız geç kalmayın ! 
Avşa Adası sizleri bekliyor. 

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle