Türkiye’nin En Güzel 5 Plajı

Türkiye’de tatilini geçirmek isteyen herkes için ilk alternatif kesinlikle sahil kesimleri olmalı Türkiye’de tatilini geçirmek isteyen herkes için ilk alternatif kesinlikle sahil kesimleri olmalı. Türkiye’nin üç bir yanının denizlerle çevrili olduğu düşünülürse; en güzel deniz tatilini burada geçireceğinize emin olabilir, tatil planlamalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel 5 plajı hakkında ne biliyorsunuz, ne bilmiyorsunuz, şimdi hepsini buradan öğrenebilirsiniz. Özellikle hem denizinin, hem de sahilinin, standartların üzerinde bir güzelliğe sahip olduğu düşünülürse Ölüdeniz ilk sırayı alabilir. İlk 3 Muğla’nın Plajları Türkiye’de kendisinden her yaz bahsettirmeyi başaran en güzel plajların başında; Ölüdeniz geliyor. Muğla’nın en güzel ilçelerinden olan Ölüdeniz’i takip eden, 2 ve 3. Sırada da yine Muğla plajları yer alıyor. Dünyanın en güzel plajları arasına girmeye, 2006 yılında hak kazanmış olan Ölüdeniz, tıpkı Muğla’nın diğer harika plajları gibi fazlasıyla ilgi görüyor. Her sezon yabancı ve yerli tatilcilerin, tatillerini geçirmeyi en çok istedikleri yerlerden olan İztuzu Plajı, özellikle kumsalı ile kendisine hayran […]

Türkiye’nin En Güzel 5 Plajı

Türkiye’de tatilini geçirmek isteyen herkes için ilk alternatif kesinlikle sahil kesimleri olmalı

Türkiye’de tatilini geçirmek isteyen herkes için ilk alternatif kesinlikle sahil kesimleri olmalı. Türkiye’nin üç bir yanının denizlerle çevrili olduğu düşünülürse; en güzel deniz tatilini burada geçireceğinize emin olabilir, tatil planlamalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel 5 plajı hakkında ne biliyorsunuz, ne bilmiyorsunuz, şimdi hepsini buradan öğrenebilirsiniz. Özellikle hem denizinin, hem de sahilinin, standartların üzerinde bir güzelliğe sahip olduğu düşünülürse Ölüdeniz ilk sırayı alabilir.

İlk 3 Muğla’nın Plajları

Türkiye’de kendisinden her yaz bahsettirmeyi başaran en güzel plajların başında; Ölüdeniz geliyor. Muğla’nın en güzel ilçelerinden olan Ölüdeniz’i takip eden, 2 ve 3. Sırada da yine Muğla plajları yer alıyor. Dünyanın en güzel plajları arasına girmeye, 2006 yılında hak kazanmış olan Ölüdeniz, tıpkı Muğla’nın diğer harika plajları gibi fazlasıyla ilgi görüyor. Her sezon yabancı ve yerli tatilcilerin, tatillerini geçirmeyi en çok istedikleri yerlerden olan İztuzu Plajı, özellikle kumsalı ile kendisine hayran bırakan mekânlardandır. Ovabükü Plajı olarak da bilinen Datça’nın en farklı plajı, listede yerini 3. Sıradan alıyor.

Antalya Plajları Sıralamada

Kaş’ta bulunan Kaputaj plajı, Türkiye’nin en farklı ve akılda kalıcı yerlerindendir. 187 basamak inmek zorunda olmalarına rağmen yoğun bir ziyaretçi sayısı ile buluşan bu plajın güzelliği için her şeye değer. Antalya plajlarının özel bir tatilci kitlesine hitap ettiği ise bilinen gerçeklerdendir.

Türkiye’de İlk Sırada yer Alan Plajlar

Amos Koyu, Bozburun’un en gözde plajları arasında gelirken, Marmaris’e hem karayolu ile hem de deniz yolu ile ulaşım kolaylığı da ayrıca tercih nedenleri arasında geliyor. Bu plaj adeta bir yarım ay şeklinde Bozburun’da yer alıyor. Özellikle temiz oluşu ile dikkat toplamasının yanı sıra küçük lezzet durakları ile de akıllara kalıyor.

 

* Kaynakca Gösterilmeden Kullanılması Yasaktır !

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.