10 Maddede Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Dünyada ne yazık ki herkes aynı dili kullanmıyor. Bu yüzden sadece kendi ana dilimizi bilmek yeterli olmuyor. Hayatınızda çoğu yerde karşı karşıya kalacağınız keşke dil bilseydim diyeceğiniz işte o olmazsa olmaz faydaları; 1. Daha fazla kişi ile güvenle iletişime geçebileceksiniz. Yabancı bir dili öğrendiğinizde, bütünüyle farklı bir grupla konuşmak için bir olasılık açılacaktır. Uluslararası bir şirkette veya seyahatlerinizde bu çok faydalı olacaktır. 2. Seyahat sizin için daha kolay olacak. Yabancı dil bilmek, dünyanın kapılarını açar. Başka bir dilde konuşma yeteneği, konuştuğunuz dil ziyaret ettiğiniz ülkenin dili olmasa bile seyahat kolaylaştırır. Belki bazı yerli halk bunu ikinci bir dil olarak da konuşabilir ve bu da size avantaj sağlar. 3. İstihdam şansınızı artıracak ve daha yüksek bir ücret bekleyeceksiniz. Bir iş başvurusunda bir dil bilmek günümüzde zorunludur ancak ikiden fazla bilmek çok büyük bir avantajdır. Başka dilleri bilmek sizi diğer adaylardan ayırır ve şansınızı lehinize çevirir. Bu ek beceriyle, daha yüksek bir ücret bekleyebilirsiniz. 4. Yeni […]

10 Maddede Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Dünyada ne yazık ki herkes aynı dili kullanmıyor. Bu yüzden sadece kendi ana dilimizi bilmek yeterli olmuyor. Hayatınızda çoğu yerde karşı karşıya kalacağınız keşke dil bilseydim diyeceğiniz işte o olmazsa olmaz faydaları;

1. Daha fazla kişi ile güvenle iletişime geçebileceksiniz.

1. Daha fazla kişi ile güvenle iletişime geçebileceksiniz.

Yabancı bir dili öğrendiğinizde, bütünüyle farklı bir grupla konuşmak için bir olasılık açılacaktır. Uluslararası bir şirkette veya seyahatlerinizde bu çok faydalı olacaktır.

2. Seyahat sizin için daha kolay olacak.

2. Seyahat sizin için daha kolay olacak.

Yabancı dil bilmek, dünyanın kapılarını açar. Başka bir dilde konuşma yeteneği, konuştuğunuz dil ziyaret ettiğiniz ülkenin dili olmasa bile seyahat kolaylaştırır. Belki bazı yerli halk bunu ikinci bir dil olarak da konuşabilir ve bu da size avantaj sağlar.

3. İstihdam şansınızı artıracak ve daha yüksek bir ücret bekleyeceksiniz.

3. İstihdam şansınızı artıracak ve daha yüksek bir ücret bekleyeceksiniz.

Bir iş başvurusunda bir dil bilmek günümüzde zorunludur ancak ikiden fazla bilmek çok büyük bir avantajdır. Başka dilleri bilmek sizi diğer adaylardan ayırır ve şansınızı lehinize çevirir. Bu ek beceriyle, daha yüksek bir ücret bekleyebilirsiniz.

4. Yeni insanlarla tanışacaksınız.

4. Yeni insanlarla tanışacaksınız.

Çalışma grubunuzda bir dil sınıfında yeni insanlarla tanışabilir veya seyahatleriniz sırasında öğrendiğiniz dilin konuşmacılarıyla tanışabilirsiniz. Başkaları tarafından ilham almak ve motive olmak için harika bir fırsat.

5. Ufkunuzu genişletip dünyaya daha açık olacaksınız.

5. Ufkunuzu genişletip dünyaya daha açık olacaksınız.

Bir dili öğrenmek sizi dünyayı farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır. Yeni bir dil çalışırken dünyayla ilgili yeni bir vizyona sahip olursunuz.

6. Kelime bilginizi genişletirsiniz.

6. Kelime bilginizi genişletirsiniz.

Yabancı bir dilde kelime öğrenmek, ana dilinizde de sözcük dağarcığınızı genişletir. Tamamen yeni kelimeler öğrenebilir veya daha önceden bildiğiniz kelimeleri daha iyi anlayabilirsiniz.

7. Bir dil öğrenmek beyniniz için bir egzersizdir.

7. Bir dil öğrenmek beyniniz için bir egzersizdir.

Tamamen yeni bir dil yapısı ve gramer sistemi öğrenmek beyniniz için bir egzersiz gibidir. Dili öğrenirken anadilden çeviri yoluyla öğreniriz bu da beyin gücünü artırmak için harika bir yoldur.

8. Başka kültürlere maruz kalacaksınız.

8. Başka kültürlere maruz kalacaksınız.

Yeni bir kültür hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaksınız. Ülkenin gelenekleri ve tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz dil dışında, dilin nasıl geliştiğini ve hangi dillerin onu etkilediğini öğrenirsiniz.

9. Uluslararası film, müzik ve edebiyatın tadını çıkarabileceksiniz.

9. Uluslararası film, müzik ve edebiyatın tadını çıkarabileceksiniz.

En iyi uluslararası eserleri orijinal dilde yaşamak ve bunları yazar olarak tanımaktır. Bir dil öğrenin ve kültürel olarak vermesi gereken her şeyi keşfedin.

10. Çok dilli olmanız sizi çoklu görevlerde daha iyi yapar ve hafızanızı geliştirir.

10. Çok dilli olmanız sizi çoklu görevlerde daha iyi yapar ve hafızanızı geliştirir.

Beyin için, iki dil arasında geçiş yapmak iki görev arasında geçiş yapmak gibidir ve bu nedenle dil öğrenimi, çoklu görev yeteneklerinizi geliştirebilir. Yabancı kelimeleri öğrenmek hafızanızı geliştirebilir.

 

 

 

Kaynak : Edumag.net

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.