Ada Severler Buraya! İşte Türkiye’nin En Güzel 8 Adası!

Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye’nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili’nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve sakin bir tatil için birebir. Bozcaada – Çanakkale Bozcaada Kalem Adası gibi keşfedilmemiş değil ancak Ege’nin en güzel adalarından bir tanesi. Yılın her mevsimi düzenli esen poyraz sebebiyle her daim serin. Koyları, plajları, sevimli sokakları ile yapılacak aktivitelerin tükenmediği bir masalsı ada. Boğsak Adası – Mersin Boğsak, Mersin iline bağlı, Akdeniz’de bulunan bir adacık. Mersin’e 118 kilometre, Silifke’ye 17 kilometre ve Taşucu’na 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Boğsak Adası yeşil ve mavinin birbirine karıştığı şahane bir yer. Caretta caretta’ların üreme bölgesi olan bu adada çadır kurup sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kefken Adası – Kocaeli Kefken Adası, Türkiye’nin Karadeniz kıyılarında yer alıyor. Tarih boyunca Cenevizliler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar’a evsahipliği yapmış olan adada tarihi bir hava mevcut. Cunda Adası – Balıkesir Alibey Adası […]

Ada Severler Buraya! İşte Türkiye’nin En Güzel 8 Adası!

Kalem Adası – İzmir

Kalem Adası, Türkiye’nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili’nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve sakin bir tatil için birebir.

Bozcaada – Çanakkale


Bozcaada Kalem Adası gibi keşfedilmemiş değil ancak Ege’nin en güzel adalarından bir tanesi. Yılın her mevsimi düzenli esen poyraz sebebiyle her daim serin. Koyları, plajları, sevimli sokakları ile yapılacak aktivitelerin tükenmediği bir masalsı ada.

Boğsak Adası – Mersin

Boğsak, Mersin iline bağlı, Akdeniz’de bulunan bir adacık. Mersin’e 118 kilometre, Silifke’ye 17 kilometre ve Taşucu’na 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Boğsak Adası yeşil ve mavinin birbirine karıştığı şahane bir yer. Caretta caretta’ların üreme bölgesi olan bu adada çadır kurup sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Kefken Adası – Kocaeli

Kefken Adası, Türkiye’nin Karadeniz kıyılarında yer alıyor. Tarih boyunca Cenevizliler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar’a evsahipliği yapmış olan adada tarihi bir hava mevcut.

Cunda Adası – Balıkesir

Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası, Yunanlıların Moschonisi olarak adlandırdığı, Ayvalık Adaları takım adalarının en büyüğü. Rahmi Koç Müzesi’nden Pateriça Zeytin Sahili’ne yapılacak bir sürü şey olan Cunda adası adaseverler için mükemmel bir destinasyon.

Sedir Adası – Muğla

Sedir Adası Ula sınırları içinde yer alan kültürel açıdan çok zengin bir ada. Sedir Adası, Kedrai Antik Kenti ve ünlü Kleopatra Plajı ile biliniyor. Marmaris’e yakınlığı sebebiyle turistler tarafından çok tercih edilen adanın adı eskiden çok bulunan ama şimdi hiç kalmamış Sedir ağaçlarından geliyor. Marmaris’e yolunuz düşerse uğrayın deriz.

Kekova – Antalya

Doğa ile tarihin birlikte harmanlandığı, turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir doğa harikası olan Kekova. Kekova’da MS. 2. yüzyılda depremlerle yok olmuş Dolkisthe Antik Kenti’nin batıkları bulunmakta. Nostaljik bir doğal yaşam deneyimlemek için ideal.

Büyükada – İstanbul

Büyükada ne kadar anlatsan bitmez. Bir vapur bileti alıp gürültü ve kargaşayı arkanızda bırakıp temiz bir nefes alabileceğiniz Büyükada adeta bir nimet. Motorlu taşıtlara izni olmamasından anlaşılabileceği gibi modern hayatın tüm stres ve kirliliğinden uzak sevimli bir ada. Ada tatili için en iyi seçeneklerden biri.

 

Kaynak : Biletall Blog

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.