AMERİKA’DA GÜNEŞİN EKSİK OLMADIĞI ŞEHİR: MIAMI

Amerika

Amerika’nın sıcak ve tatil şehri Miami, bembeyaz kumsallara, muhteşem plajlara ve masmavi bir denize sahip bir şehir. Ayrıca birbirinden ünlü restoranları, mağazaları ve müzeleri bulunan şehir, Amerika’nın da ülkenin turizm cenneti durumunda. Kış mevsiminin neredeyse hiç yaşanmadığı şehirde 8 ay sıcak hava görülüyor.

ABD’nin güney doğusunda Florida eyaletine bağlı Miami, bembeyaz kumsallara, uzun plajlara ve masmavi bir denize sahip dünyanın en gözde tatil yerlerinden. ‘’Güneş Eyaleti’’ olarak adlandırılan ve  tüm yıl güneş alan Maimi, en ünlü sahil kentidir. ABD ülkesinin 42’nci büyük şehri olan Miami, turizm şehri olmakla beraber ticaret, kültür, eğlence, finans, sanatta da önde gelen şehirlerdendir.

Şehir aynı zamanda birçok film yapımcısının ilgi gösterdiği bir yerdir. Bu zamana kadar da birçok filme ev sahipliği yapmıştır. Alvin ve Sincaplar, Ay Işığı, Büyük Açık, Casino Royale, Iron Man 3, Kung Fury, Polis Akademisi, X Men Birinci Sınıf, Yanlış Karar, Zaman Tükeniyor ve Zor Kazanç bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca Burn Notice, Dexter ve Nip Tuck gibi dünyaca ünlü birçok dizi de burada çekiliyor.

Miami Nehri çevresinde kurulu olan şehir, harika kumsalları, farklı kültürleri, eğlenceli gece hayatı, tarihi yerleri, muhteşem günbatımı ve tüm yıl güneş alan güzel plajları ile en ideal tatil yerlerinden. 

ÜNLÜLERİN UĞRADIĞI PLAJLAR: MİAMİ VE SOUTH BEACH

Miami plajlarıyla ünlü bir şehirdir. Miami Beach ve South Beach, şehrin en çok ilgi gören plajlarındandır. Özellikle Miami Beach birçok kişinin uğrak yeridir. Atlantik Okyanusu ile Biscane Körfezi arasında yer alan bu tatil cenneti, aynı zamanda birçok ünlü isme ev sahipliği yapar. Bu yerlerde masmavi deniz ve bembeyaz kumlarla buluşacaksınız.

VENEDİK’İN KOPYASI CORAL GABLES

Coral Gables ilk bakışta İtalya’nın romantik kenti Venedik’i andırıyor. Şirin bir yer olan Coral Gables, ağaçlarla süslü caddeleri, rengarenk çiçeklerin bulunduğu ünlü parkları ve küçük yapay havuzlarıyla Coral Gables turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Coral Gables’da birçok tarihi yapı hasar almadan günümüze ulaşmayı başarmış olup, bunu şehrin her tarafında hissedebiliyorsunuz. Miami’nin en eski üniversitesi olan University of Miami ve hemen yanında Lowe Sanat Müzesi gibi tarihi yapılar çok sayıda ziyaretçi alıyor.  Müze içerisinde de pek çok Barok dönemine ait esintiler taşıyan sanat eserleri bulunuyor.

TARİHİ BİLTMORE HOTELİ

1926’da açılan otel dünya liderlerinin ve ünlülerin tercih ettiği en gözde yerlerden biri. Özel bir tasarıma sahip olan The Biltmore Hotel, Miami Beach ve Miami’nin merkezine yakın mesafede bulunuyor. 273 odalı tesis 133 süitten oluşmaktadır ve 150 dönümlük tropikal manzaralarını en güzellerine sahip İtalyan mimarisi ile birlikte Mağribi ve İspanyol etkilerinin görüldüğü muhteşem Akdeniz mimarisine sahiptir.

MIAMI’DE KÜÇÜK BİR KÜBA: LITTLE HAVANA

Miami’nin en eşsiz güzellikteki bölgesi Little Havana, Küba’nın her türlü kültürünü yansıtıyor.   Küba’dan gelen göçmenlerden oluşan Little Havana’da Küba’ya özgü ürünlerin satıldığı yerler bulunuyor. Mimarisi, kültürü, sanatı ve insanlarıyla kendinizi Küba’daymış gibi hissediyorsunuz.

 EVERGLADES MİLLİ PARKI

Everglades Ulusal Parkı, ABD’nin en büyük subtropikal vahşi hayat alanıdır. Burayı her yıl yaklaşık bir milyon turist ziyaret ediyor. Park, dünyada tüm ağaç çeşitlerinin bulunduğu üç yerden biri olma önemini taşıyor. Park, hem Uluslararası Biyosfer Rezervi hem de Dünya Mirası ve Uluslararası Öneme Sahip Sulak Alan olarak önemini korunuyor. Oldukça geniş bir alana yayılan parkta eşsiz doğa manzarasıyla büyüleyici güzelliktedir.

CRANDON PARK

Crandon Park, güzel ve uzun olan plajların bulunduğu bir yerdir. Parkta kum tepelerinin bile bulunduğu bölgede eğlenceli, uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Parkta ayrıca tenis ve golf gibi sportif aktiviteler yapılmaktadır.

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle