Kaliforniya’da Gezmek İçin En İdeal Yerler

Gezmek sizin için bir tutku ise ve ülkenizdeki birçok yeri gördüyseniz eğer yurtdışı için gezilecek güzel alternatifler arıyorsanız eğer Kaliforniya’da gezilecek yerleri sizi için bir araya getirdik. Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında olanların kafası biraz karışabilir, zira şehir bunun için özellikle turistlere çok fazla seçenek sunuyor. Harika şehirleri, göz alıcı plajları ve eğlence parklarıyla Kaliforniya göz dolduruyor. Her yıl ciddi oranlarda turist ağırlayan eyaletin her bir şehrinde görülecek yeni yerler bulabilirsiniz. Not almaya başlayalım. Amerika’nın En kalabalık Eyaleti Kaliforniya Amerika’nın güncel verilere göre en kalabalık eyaleti şu an Kaliforniya’dır. Bir tatilde ya da gezide görmek isteyeceğiniz eyalette, vadiler, dağlar, çöller ve plajlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Golden Gate Köprüsü: Kaliforniya deyince hepimizin aklına mutlaka bir kere gördüğü o meşhur kırmız köprü gelir: Golden Gate Köprüsü. Adeta şehrin bir simgesi olan köprünün çok sayıda meraklısı var. Güzel bir sonbahar turuncusuyla heybetli bir şekilde yüksele bu köprüyü yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, […]

Kaliforniya’da Gezmek İçin En İdeal Yerler

Gezmek sizin için bir tutku ise ve ülkenizdeki birçok yeri gördüyseniz eğer yurtdışı için gezilecek güzel alternatifler arıyorsanız eğer Kaliforniya’da gezilecek yerleri sizi için bir araya getirdik.

Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında olanların kafası biraz karışabilir, zira şehir bunun için özellikle turistlere çok fazla seçenek sunuyor. Harika şehirleri, göz alıcı plajları ve eğlence parklarıyla Kaliforniya göz dolduruyor. Her yıl ciddi oranlarda turist ağırlayan eyaletin her bir şehrinde görülecek yeni yerler bulabilirsiniz. Not almaya başlayalım.

Amerika’nın En kalabalık Eyaleti Kaliforniya

Amerika’nın güncel verilere göre en kalabalık eyaleti şu an Kaliforniya’dır. Bir tatilde ya da gezide görmek isteyeceğiniz eyalette, vadiler, dağlar, çöller ve plajlara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Golden Gate Köprüsü: Kaliforniya deyince hepimizin aklına mutlaka bir kere gördüğü o meşhur kırmız köprü gelir: Golden Gate Köprüsü. Adeta şehrin bir simgesi olan köprünün çok sayıda meraklısı var. Güzel bir sonbahar turuncusuyla heybetli bir şekilde yüksele bu köprüyü yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, köprünün müdavimleri ziyaret için sisin kalktığı ayları tavsiye ediyor. Kaliforniya eyaletinin San Fransisko şehrinde yer alan köprü için, Kaliforniya’nın en ünlü yeri de denebilir. Ünden ziyade en sembolik de diyebiliriz.

Yosemite Ulusal Parkı: Eğer Kaliforniya’ya yolunuz düşerse mutlaka bu doğal parka uğrayın. İçinde dev sekoya ağaçlarının olduğu, granit kayalarla ve şelalelerle bezeli bir doğa harikasıyla karşı karşıya kalacaksınız. Ciddi oranda ziyaretçi akınına uğrayan parkta çok güzel yürüyüş parkurları var, bu parkurları yürürken eşsiz manzarayı da kaçırmazsınız. Eğer Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında iseniz, Yosemite Ulusal Parkı’nı atlamamalısınız.

Efsane Film Stüdyolarında Efsane Deneyim

Universal Hollywood Studios: Kaliforniya’da en eski film stüdyosunu bulabilirsiniz. Halen kullanılmakta olan en eski en ünlü film stüdyolarını da gezebilirsiniz. Hatta belki de bir çekime rastlarsınız belli mi olur.

The Getty Center: Los Angeles’ta yer alan bir müzedir. Orta çağ mimarisine dair bir çok eseri görerek, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Resimler, çizimleri ışıklandırılmış illüstrasyonlar, süs sanat eserleri ve şahane fotoğrafçılık örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Müzede bulunan resimler arasında Vincent Van Gogh’a ait resimlerde vardır. Ayrıca müzenin altında yedi katlı bir yer altı otoparkı mevcut.  Kaliforniya’da farklı yerler arayanlara alışılmışın dışında bir müze deneyimi sunan Getty Center’da farklı mimari örnekleri ile karşılaşacaksınızdır.

Santa Catalina İsland: Kaliforniya gezi planı yapıyor ve şahane bir ada tatili yapmak istiyorsanız sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bu adada biraz adrenalin dolu etkinlikler bulabilir ve hiç olmadığınız kadar heyecanlanabilirsiniz. Adada bir de müze ve sanat galerisi bulunuyor. Bu kadar adrenalin dolu etkinlikten sonra kendinizi sanatla ve merakla dinlendirebilirsiniz.

Kaliforniya’da Her Yeni Keşifte Kaybolmak

Kaliforniya, gezmek ve görmek için çok fazla seçenek barındırıyor. Beş tane yer saymamıza rağmen çok daha fazla seçenek var. Amerika Birleşik Devletleri’nin e kalabalık eyaleti olması da bu seçenekleri arttırıyor. En zengin eyaletlerden bir de diyebiliriz. Maden konusunda şanslı bir yer Kaliforniya, aynı zamanda turist çeken meşhur plajları da maddi zenginliğini arttırıyor. Eyalette uzunluğu ile meşhur olan Sekoya ağaçları çok miktarda bulunuyor.  

Sıradışı Bir Tatil İçin Kaliforniya

Tatile ve eğlenceye dair aradığınız her şeyi bu eyalette bulabilmeniz mümkün. Kaliforniya’da gezilecek yerler diye düşündüğünüzde çok fazla seçenekle buradan memnun ayrılabilirsiniz. Alışılmışın dışında bir tatil istiyorsanız şartları zorlamak gerekebilir.

Benzer Yazılar

San Francisco’nun Cennet Sahilleri

Amerika 2 yıl önce

San Francisco’ nün popüler sahilleri; palmiye ağaçları, temiz kumu, berrak okyanus suyu ile tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarının başında gelir. San Francisco; ABD’nin Kaliforniya  eyaletin de yer alan uluslararası finans ve kültür merkezidir. Aynı zaman da San Francisco popüler sahilleri ile de meşhurdur. En Güzel San Francisco Sahilleri Baker Sahili: Golden Gate köprüsünün muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz San Francisco’nun popüler sahillerinden  bir tanesi. Ayrıca sahil de piknik masaları bulunan bir piknik alanı vardır.  Genellikle uzun yürüyüşler yapılır. Sahilde balıkçıların balık tuttuğu, fotoğrafçıların özellikle de ünlü dönüm noktasının fotoğraflarının çekildiği çok temiz bir sahildir. Bu sahilde isteyen  balıkta tutabilir. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. San Francisco şehir merkezine yakındır, ulaşımı kolaydır. Bu sahilden Marin Headlands ve Lands End’i görebilirsiniz. Ocean Sahili:  San Francisco’nun en çok ziyaret edilen halk sahillerindendir. Havası zaman zaman sisli olabiliyor.  Kumsalı çok uzundur. Sörfçüler, uçurtma sörfçüleri ve skimboardlar için vazgeçilmez sahillerdendir. San Francisco’ da bulunan en eski motel olan […]

Las Vegas’ta Gezilecek 6 Yer

Amerika 2 yıl önce

Kült filmlere konu olan, bir çöl üzerinde gece hayatının kalbi olan Las Vegas, kumarhane ve eşsiz partileri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir zaman yaşatır. Las Vegas’tagezilecek yerler listesi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğinizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Özellikle gece hayatının sıradışı eğlenceleri ile Las Vegas’ı unutamayacaksınız. Lüks kumarhaneler, neon ışıklar altında yaşayacağınız partilerin yanı sıra birçok turistik geziye dahil olabileceğiniz mekanlar da elbette mevcut. Las Vegas’ta Gezilecek Yerler Las Vegas’ta gezilecek yer araştırıyorsanız yakın zamanda buraya gitme planı yapıyor olmalısınız. Aslında Las Vegas, kumarhaneleri ve çılgın partileri ile konuşulan eğlenceli gece hayatı ile sınırlı değildir. Burada sportif aktiviteler, sanatsal ve tarihsel gezilere katılarak çok yönlü bir yer olduğunu fark edeceksiniz. Las Vegas’ı diğer yerlerden ayıran sıfatlardan biri de “Günahlar Şehri” söylemi olmasıdır. Bunun temel nedeni ise herkese uygun eğlence sektörüne sahip olmasıdır. Las Vegas Strip (The Strip) The Strip için kumarhanelerin bulunduğu merkezi bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehrin en […]

San Francisco da Gezilecek Yerler

Amerika 2 yıl önce

Golden Gate Bridge (Golden Gate Köprüsü) Kalifornia’daki San Francisco Körfezi’nin girişinde, Golden Gate Boğazı üzerinde yer alan asma köprüdür. Dünyadaki en uzun yedinci asma köprüdür. 1933 yılında yapımına başlanan köprü dört yılda tamamlanarak 1937 yılında hizmete açılmıştır. Köprünün uzunluğu 2,7 km, yüksekliği 227 metredir. Golden Gate Köprüsü, turuncu rengi ile hem gece hem de gündüz oldukça dikkat çekicidir. Bu özelliği ile sadece San Francisco’nun değil ABD’nin de simgelerinden biri olmuştur. Bu köprü üzerinde yayaların yürüyebileceği bir yol da ayrılmıştır. Benim fırsatım olmadı ancak sizin planınızı yürümek üzerine yapmanızı tavsiye ederim. Arabayla ile geçerken üzerinde durmak imkansız. San Francisco’nun meşhur yapılarından oluşan manzarasını doyasıya görmek isterseniz en güzel yer köprü üzeri olacaktır. Union Square (Union Meydanı) Şehrin merkezi olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Union Square’de konserler, şenlikler, noel kutlamaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca bu meydan etrafında birçok ünlü markanın mağazası, restoranlar, kafeler, otopark ve oteller, müzeler, galeri, tiyatro, caz ve […]

1 Yorum

  • Pyramids Global 18/10/2023

    The healthcare system has undergone a significant transformation with the advent of telemedicine & remote patient monitoring. These technologies have changed healthcare by connecting patients and providers, improving access to care, and enhancing patient results. This blog post will explore the benefits, technologies, challenges, future trends, and possibilities of telemedicine & remote patient monitoring.

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.