Kaliforniya’da Gezmek İçin En İdeal Yerler

kaliforniya da gezilecek yerler Amerika

Gezmek sizin için bir tutku ise ve ülkenizdeki birçok yeri gördüyseniz eğer yurtdışı için gezilecek güzel alternatifler arıyorsanız eğer Kaliforniya’da gezilecek yerleri sizi için bir araya getirdik.

Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında olanların kafası biraz karışabilir, zira şehir bunun için özellikle turistlere çok fazla seçenek sunuyor. Harika şehirleri, göz alıcı plajları ve eğlence parklarıyla Kaliforniya göz dolduruyor. Her yıl ciddi oranlarda turist ağırlayan eyaletin her bir şehrinde görülecek yeni yerler bulabilirsiniz. Not almaya başlayalım.

Amerika’nın En kalabalık Eyaleti Kaliforniya

Amerika’nın güncel verilere göre en kalabalık eyaleti şu an Kaliforniya’dır. Bir tatilde ya da gezide görmek isteyeceğiniz eyalette, vadiler, dağlar, çöller ve plajlara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Golden Gate Köprüsü: Kaliforniya deyince hepimizin aklına mutlaka bir kere gördüğü o meşhur kırmız köprü gelir: Golden Gate Köprüsü. Adeta şehrin bir simgesi olan köprünün çok sayıda meraklısı var. Güzel bir sonbahar turuncusuyla heybetli bir şekilde yüksele bu köprüyü yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, köprünün müdavimleri ziyaret için sisin kalktığı ayları tavsiye ediyor. Kaliforniya eyaletinin San Fransisko şehrinde yer alan köprü için, Kaliforniya’nın en ünlü yeri de denebilir. Ünden ziyade en sembolik de diyebiliriz.

Yosemite Ulusal Parkı: Eğer Kaliforniya’ya yolunuz düşerse mutlaka bu doğal parka uğrayın. İçinde dev sekoya ağaçlarının olduğu, granit kayalarla ve şelalelerle bezeli bir doğa harikasıyla karşı karşıya kalacaksınız. Ciddi oranda ziyaretçi akınına uğrayan parkta çok güzel yürüyüş parkurları var, bu parkurları yürürken eşsiz manzarayı da kaçırmazsınız. Eğer Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında iseniz, Yosemite Ulusal Parkı’nı atlamamalısınız.

Efsane Film Stüdyolarında Efsane Deneyim

Universal Hollywood Studios: Kaliforniya’da en eski film stüdyosunu bulabilirsiniz. Halen kullanılmakta olan en eski en ünlü film stüdyolarını da gezebilirsiniz. Hatta belki de bir çekime rastlarsınız belli mi olur.

The Getty Center: Los Angeles’ta yer alan bir müzedir. Orta çağ mimarisine dair bir çok eseri görerek, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Resimler, çizimleri ışıklandırılmış illüstrasyonlar, süs sanat eserleri ve şahane fotoğrafçılık örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Müzede bulunan resimler arasında Vincent Van Gogh’a ait resimlerde vardır. Ayrıca müzenin altında yedi katlı bir yer altı otoparkı mevcut.  Kaliforniya’da farklı yerler arayanlara alışılmışın dışında bir müze deneyimi sunan Getty Center’da farklı mimari örnekleri ile karşılaşacaksınızdır.

Santa Catalina İsland: Kaliforniya gezi planı yapıyor ve şahane bir ada tatili yapmak istiyorsanız sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bu adada biraz adrenalin dolu etkinlikler bulabilir ve hiç olmadığınız kadar heyecanlanabilirsiniz. Adada bir de müze ve sanat galerisi bulunuyor. Bu kadar adrenalin dolu etkinlikten sonra kendinizi sanatla ve merakla dinlendirebilirsiniz.

Kaliforniya’da Her Yeni Keşifte Kaybolmak

Kaliforniya, gezmek ve görmek için çok fazla seçenek barındırıyor. Beş tane yer saymamıza rağmen çok daha fazla seçenek var. Amerika Birleşik Devletleri’nin e kalabalık eyaleti olması da bu seçenekleri arttırıyor. En zengin eyaletlerden bir de diyebiliriz. Maden konusunda şanslı bir yer Kaliforniya, aynı zamanda turist çeken meşhur plajları da maddi zenginliğini arttırıyor. Eyalette uzunluğu ile meşhur olan Sekoya ağaçları çok miktarda bulunuyor.  

Sıradışı Bir Tatil İçin Kaliforniya

Tatile ve eğlenceye dair aradığınız her şeyi bu eyalette bulabilmeniz mümkün. Kaliforniya’da gezilecek yerler diye düşündüğünüzde çok fazla seçenekle buradan memnun ayrılabilirsiniz. Alışılmışın dışında bir tatil istiyorsanız şartları zorlamak gerekebilir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle