Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi Hakkında Bilgiler

Müzenin içerisinde adeta çikolatadan bir dünya bulabilirsiniz. Çikolata severler buraya bayılacak! Pelit’in çikolata severler için özen ile tasarladığı bu müze hem çocuklar hemde yetişkinlere devamlı kapılarını açıyor. İçeride çikolatadan yapılmış köyler, öneli kişilerin heykelleri, çikolata çeşmeleri gibi birçok yapı ile karşılaşıyorsunuz.

Bu yapıların tek özellikleri tamamen çikolatadan yapılmış olmaları. İmalat alanının üzerinde bir cam tüpün içerisinden tüm imalatı izleyebiliyor ve aynı zamanda da Pelit’e ait bir takım eski üretim malzemelerini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kocaman çikolata rüyasının içerisinde mini mutfaklarda yer almaktadır. Bu mini mutfaklar çocuklara pastacılığı öğretmek veya en azından bir fikir edinmelerini sağlamak adına kurulmuştur. Bu şekilde çocuklar workshoplara katılarak burada pasta yapımını öğrenebiliyorlar. Aynı zamanda müzeyi gezerken tamamen çikolatadan yapılmış ola heykellerin de ilginizi çekmemeleri mümkün değildir.

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti

Müze giriş ücreti kişi başı 50 TL olarak belirlenmiştir. Bir yaş üzeri herkes ücretli olarak giriş yapmakta. Ayrıca okul gruplarında da kişi başı ücret 30 TL olarak belirlenmiş.

Pelit Çikolata Müzesi Ziyaret Saatleri

Müzeyi haftanın her günü 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.

Pelit Çikolata Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Müze, Pelit’in İstanbul ilinin Esenyurt ilçesinde yer almakta ve 25.000 metre karelik alanına kurulmuştur.  Müzeye aracınız ile veya toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Esenyurt otobüs seferlerine oturduğunuz bölgeden gerek aktarmalı gerekse direkt olarak binebilir ve müzeye ulaşabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Müze için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da gezilmesi gereken müzeler listesi için İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak : Seyahatdergisi.com

 

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0