Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat koleksiyonculuğu, yapılan seyahatlerden toplanan hatıralardan koleksiyon yapmaya verilen addır. Para, kupa, kartpostal gibi birçok koleksiyon objesi vardır ve koleksiyonu yapılan eşya kişiden kişiye değişmektedir. Ne olduğunu açıkladıysak sıra geldi nasıl yapıldığını açıklamaya! Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır? Ne olduğunu söyleyince çekici gelmiş olabilir, belki de halihazırda seyahat koleksiyonculuğu yapıyorsunuzdur. Seyahat koleksiyonculuğunda hangi seviyede olursanız olun, işinize yarayarak önerileri sıralıyoruz! Neyin koleksiyonunu yapacağınıza önceden karar verin. Seyahat koleksiyonculuğunun en önemli adımı. Eğer çok farklı kültürleri gezen biriyseniz hepsinde bulunacak genel bir eşya seçmeniz önemli. Örneğin magnet veya kartpostal gibi bir objeyi tüm hediyelik eşya mağazalarında bulabilirsiniz ama biblo ya da çerçeve gibi bir eşya her ülkeye özgü tasarlanmış şekilde bulunmayabilir. Yaygın bir eşya seçecekseniz tercihiniz madeni para ya da anahtarlık da olabilir. Koleksiyon eşyalarını alacağınız yeri iyi seçin. Koleksiyonculuk keyifli olmasına keyifli ancak seyahatlerinize ek bir masraf çıkarttığı için bir yandan da masraflı olan bir aktivite. Bu sebeple […]

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir?

svg%3E

Seyahat koleksiyonculuğu, yapılan seyahatlerden toplanan hatıralardan koleksiyon yapmaya verilen addır. Para, kupa, kartpostal gibi birçok koleksiyon objesi vardır ve koleksiyonu yapılan eşya kişiden kişiye değişmektedir. Ne olduğunu açıkladıysak sıra geldi nasıl yapıldığını açıklamaya!

Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?

svg%3E

Ne olduğunu söyleyince çekici gelmiş olabilir, belki de halihazırda seyahat koleksiyonculuğu yapıyorsunuzdur. Seyahat koleksiyonculuğunda hangi seviyede olursanız olun, işinize yarayarak önerileri sıralıyoruz!

Neyin koleksiyonunu yapacağınıza önceden karar verin.

svg%3E

Seyahat koleksiyonculuğunun en önemli adımı. Eğer çok farklı kültürleri gezen biriyseniz hepsinde bulunacak genel bir eşya seçmeniz önemli. Örneğin magnet veya kartpostal gibi bir objeyi tüm hediyelik eşya mağazalarında bulabilirsiniz ama biblo ya da çerçeve gibi bir eşya her ülkeye özgü tasarlanmış şekilde bulunmayabilir. Yaygın bir eşya seçecekseniz tercihiniz madeni para ya da anahtarlık da olabilir.

Koleksiyon eşyalarını alacağınız yeri iyi seçin.

svg%3E

Koleksiyonculuk keyifli olmasına keyifli ancak seyahatlerinize ek bir masraf çıkarttığı için bir yandan da masraflı olan bir aktivite. Bu sebeple gideceğiniz ülkenin en pahalı ve en uygun fiyatlı yerlerini araştırmanız yararınıza olacaktır. Alışverişlerinizi en turistik yerlerden değil de daha az turist çeken yerlerde yapabilirsiniz. Eğer gideceğiniz yerler hep turistik bölgelerse, hatıra eşyalarınızı en popüler caddelerden değil ara sokaklardaki mağazalardan alabilirsiniz.

Son kullanma tarihi olan eşyaları tercih etmeyin.

svg%3E

Koleksiyon eşyanızı seçerken düşünmeniz gereken en önemli noktalardan biri eşyanın tüketilebilir olup olmadığı. Baharat, çikolata ya da şişeli içecekler, ileride bozulmaları, kokmaları ya da çürümeleri sebebiyle koleksiyon eşyası olarak seçilmemektedir.

Koleksiyonlarınızı kişiselleştirin.

svg%3E

Genel objeler seçmenin alternatifi ise daha kişisel eşyalar tercih etmek. Örneğin mutfakta vakit geçiren birisiyseniz önlük ya da fırın eldiveni gibi bir eşya seçebilir, futbol takip eden biriyseniz ülkenin takımının formasını ya da başka bir eşyasının koleksiyonunu yapabilirsiniz. Koleksiyon sadece satın alınacak eşyalardan yapılmaz, fotoğraflarınız da bir koleksiyon objesi olabilir. Fotoğraflara alternatif ise gittiğiniz yerden alacağınız kum ya da taş parçaları.

Her ne koleksiyonu yaparsanız yapın, size geçirdiğiniz güzel günleri hatırlatacak eşyaların önemi büyük.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.