TEK SEYAHATTE BİRDEN FAZLA ÜLKE GÖRMEYE HAZIR MISIN?

Gezi Rehberi

Yurt dışı seyahatlerinin en çok tercih edilen rotalarından biri olan Benelüks ülkeleri, tek bir yurt dışı seyahatinde birden fazla ülke ve şehir görmeyi mümkün kılıyor. Üstelik bu şehirler birçok gezgine göre Avrupa’nın en güzel şehirleri. Peki, hangi ülke ve şehirler var Benelüks turlarında? Gelin birlikte bakalım.

LUKSEMBURG

Benelüks turlarının genelde başlangıç noktası olan Lüksemburg, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri.  Aynı zamanda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg’u küçük bir şehir gibi kısa bir zamanda gezebilmek mümkün. Avrupa Birliği ülkelerinin yönetim merkezi olarak bilinen bu ülkenin aynı ismi taşıyan başkentinde mutlaka görülmesi gereken yerler Dük Saray’ı, Belediye Saray’ı ve Askeri Meydan’dır. Akşam saatlerinde muhteşem şehir aydınlatmasıyla birlikte rüya gibi bir görünüme kavuşan Lüksemburg’da panoramik şehir turuna katılabilir ve Benelüks turuna güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

luksemburg

PARİS

Bırakın Benelüks devletler topluluğunu ünü Avrupa sınırlarını çoktan aşmış olan Paris, Benelüks turu kapsamında size muhteşem birkaç gün sunacaktır. Paris’in dünyaca ünlü noktaları olan Eiffel Kulesi, alışveriş caddesi Champs Elysees, Zafer Meydanı, Napolyon’un Mezarı, Obilisk Taşı ve Concorde Meydanı panoramik şehir turu ile görülecek yerler arasında. Bunlar dışında gerçekleştirilecek ekstra turlar ile Paris’in ünlü birçok noktası deneyim edilebilir. Özellikle şehrin gece ruhunu keşfetmek isteyen herkes ekstra olarak düzenlenen Paris By Night katılabilir. Paris turunun 3. gününde düzenlenecek olan Disneyland Paris turuna katılmayı da asla ihmal etmeyin.

paris

BRUGGE- BRUKSEL

Paris’te geçirilecek son gecenin ardından sizleri tüm güne yayılan Brugge – Brüksel turu bekliyor olacak. Brugge turunda, dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin Ortaçağ kentinin Pazar yerini gezebilir, Belfry Kulesi’nden Brugge panoraması izleyebilirsiniz. Brugge’ün ardından geçtiğiniz Brüksel’de ise Kraliyet Sarayı, adalet sarayı, Brüksel Katderali gibi önemli yapıların güzelliğine hayran kalacaksınız.

brugge

AMSTERDAM

Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Amsterdam’ı anlatmak için kelimeler yetmez. Geçmişte bir balıkçı kasabası olan ve günümüzde sitil bir şehir haline gelen Amsterdam’da sizi ilk karşılayacak olan şey tarifi zor bir özgürlük ruhu olacak. Kanal turları, ünlü müzeleri ve dillere destan gece eğlenceleriyle Amsterdam Benelüks turuna yakışır bir kapanış anlamına geliyor.

amsterdam

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle