TEK SEYAHATTE BİRDEN FAZLA ÜLKE GÖRMEYE HAZIR MISIN?

Yurt dışı seyahatlerinin en çok tercih edilen rotalarından biri olan Benelüks ülkeleri, tek bir yurt dışı seyahatinde birden fazla ülke ve şehir görmeyi mümkün kılıyor. Üstelik bu şehirler birçok gezgine göre Avrupa’nın en güzel şehirleri. Peki, hangi ülke ve şehirler var Benelüks turlarında? Gelin birlikte bakalım. LUKSEMBURG Benelüks turlarının genelde başlangıç noktası olan Lüksemburg, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri.  Aynı zamanda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg’u küçük bir şehir gibi kısa bir zamanda gezebilmek mümkün. Avrupa Birliği ülkelerinin yönetim merkezi olarak bilinen bu ülkenin aynı ismi taşıyan başkentinde mutlaka görülmesi gereken yerler Dük Saray’ı, Belediye Saray’ı ve Askeri Meydan’dır. Akşam saatlerinde muhteşem şehir aydınlatmasıyla birlikte rüya gibi bir görünüme kavuşan Lüksemburg’da panoramik şehir turuna katılabilir ve Benelüks turuna güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. PARİS Bırakın Benelüks devletler topluluğunu ünü Avrupa sınırlarını çoktan aşmış olan Paris, Benelüks turu kapsamında size muhteşem birkaç gün sunacaktır. Paris’in dünyaca ünlü noktaları olan Eiffel […]

TEK SEYAHATTE BİRDEN FAZLA ÜLKE GÖRMEYE HAZIR MISIN?

Yurt dışı seyahatlerinin en çok tercih edilen rotalarından biri olan Benelüks ülkeleri, tek bir yurt dışı seyahatinde birden fazla ülke ve şehir görmeyi mümkün kılıyor. Üstelik bu şehirler birçok gezgine göre Avrupa’nın en güzel şehirleri. Peki, hangi ülke ve şehirler var Benelüks turlarında? Gelin birlikte bakalım.

LUKSEMBURG

Benelüks turlarının genelde başlangıç noktası olan Lüksemburg, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri.  Aynı zamanda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg’u küçük bir şehir gibi kısa bir zamanda gezebilmek mümkün. Avrupa Birliği ülkelerinin yönetim merkezi olarak bilinen bu ülkenin aynı ismi taşıyan başkentinde mutlaka görülmesi gereken yerler Dük Saray’ı, Belediye Saray’ı ve Askeri Meydan’dır. Akşam saatlerinde muhteşem şehir aydınlatmasıyla birlikte rüya gibi bir görünüme kavuşan Lüksemburg’da panoramik şehir turuna katılabilir ve Benelüks turuna güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

luksemburg

PARİS

Bırakın Benelüks devletler topluluğunu ünü Avrupa sınırlarını çoktan aşmış olan Paris, Benelüks turu kapsamında size muhteşem birkaç gün sunacaktır. Paris’in dünyaca ünlü noktaları olan Eiffel Kulesi, alışveriş caddesi Champs Elysees, Zafer Meydanı, Napolyon’un Mezarı, Obilisk Taşı ve Concorde Meydanı panoramik şehir turu ile görülecek yerler arasında. Bunlar dışında gerçekleştirilecek ekstra turlar ile Paris’in ünlü birçok noktası deneyim edilebilir. Özellikle şehrin gece ruhunu keşfetmek isteyen herkes ekstra olarak düzenlenen Paris By Night katılabilir. Paris turunun 3. gününde düzenlenecek olan Disneyland Paris turuna katılmayı da asla ihmal etmeyin.

paris

BRUGGE- BRUKSEL

Paris’te geçirilecek son gecenin ardından sizleri tüm güne yayılan Brugge – Brüksel turu bekliyor olacak. Brugge turunda, dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin Ortaçağ kentinin Pazar yerini gezebilir, Belfry Kulesi’nden Brugge panoraması izleyebilirsiniz. Brugge’ün ardından geçtiğiniz Brüksel’de ise Kraliyet Sarayı, adalet sarayı, Brüksel Katderali gibi önemli yapıların güzelliğine hayran kalacaksınız.

brugge

AMSTERDAM

Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Amsterdam’ı anlatmak için kelimeler yetmez. Geçmişte bir balıkçı kasabası olan ve günümüzde sitil bir şehir haline gelen Amsterdam’da sizi ilk karşılayacak olan şey tarifi zor bir özgürlük ruhu olacak. Kanal turları, ünlü müzeleri ve dillere destan gece eğlenceleriyle Amsterdam Benelüks turuna yakışır bir kapanış anlamına geliyor.

amsterdam

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.