Yurtdışında Ucuz Konaklama ve Seyahat İpuçları

yurtdışında seyahat i̇puçları Seyahat İpuçları

Yurtdışında ucuz konaklama, hatta konaklamayı bedavaya getirmek için birçok seçenek mevcuttur. Yurtdışında ucuz konaklama seçeneklerine ulaşmak için mobil uygulamalar mevcuttur. Bahsedeceğim uygulamalar, daha çok yurtdışı seyahatlerini tercih edenlerin kullanması gereken uygulamalardır.

Yurtdışında Ucuz Kalacak Yer Nasıl Bulunur?

  • Yurtdışında ucuz kalacak yer bulmak istiyorsanız, HomeExchange.com, HomeForExchange.com gibi siteler üzerinden ev değişimi gerçekleştirerek bedava konaklama yapabilirsiniz. Daha çok Avrupa ülkelerinde uygulanan bir yöntemdir. Couchsurfing uygulamasını kullanarak, yatak ve oda paylaşımı yapan kişilerle irtibata geçerek çok cüzi miktarlara anlaşabilirsiniz.
  • İnsanlar iş seyahatindeyken ve ya uzun süreli seyahatlere çıktıkları zaman eve göz kulak olması, evcil hayvanlarının bakımını sağlaması, bitkilerinin bakımını yapması ve ev temizliği ve düzeniyle ilgilenmesi için kişiler aramaktadır. Bu fırsatlardan yararlanarak hem para kazanabilir, hem de uzun süreli konforlu bir tatil yapabilirsiniz.
  • Başka bir yöntem ise iş değişim programlarıdır. WWOOF, WorkAway ve HelpX sitelerinden gönüllü iş değişimi yapmak isteyen firmaları bulabilirsiniz. Karşılıklı çalışma şartları, koşulları ve ücretler konusunda anlaşma sağlarsanız, uygun fiyata yurtdışı seyahatleri yapıp farklı kültürler öğrenebilirsiniz.
  • Aynı zamanda tek kişi olarak ve ya bir arkadaşınızla yurtdışı seyahatine çıkacaksanız, aile yanı konaklamayı tercih edebilirsiniz. Farklı kültürleri öğrenme amacıyla yapacağınız yurtdışı seyahati için en uygun konaklama yöntemidir. Bu tip konaklamalarda yanında kalacağınız aile sizden, kalacağınız oda, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için belirli bir ücret talep eder.

Bahsettiğim tüm bu yöntemler yurtdışında ucuz konaklama yöntemleridir.

Ucuz Yurtdışı Seyahati Yapmanın Diğer Yolları

Ucuz yurtdışı seyahati için konaklama masraflarını en aza indirmek yetmez. Gideceğiniz ülkeyi kriterlerinize ve bütçenize göre belirlemek ve yolculuk masraflarını en aza indirmekte çok önemlidir.

Ucuza yurtdışı seyahati yapabileceğiniz başlıca ülkeler; Tayland, Hindistan, Endonezya, Karadağ, Romanya, Bolivya, Peru ve Güney Afrika ülkeleridir.

Avrupa seyahati yapmak istiyorsanız Erasmus yapan öğrencilerin ve kamp tatili yapmayı tercih eden kişilerin en çok tercih ettiği Ryan Air, Wizz Air ve Norwegian Airlines havayolu firmalarından ortalama 15 Euro’ya Avrupa içi seyahatlerinize bilet bulabilirsiniz.

Avrupa’da bulunan “Megabus” otobüs firmasından Avrupa’nın birçok ülkesine 1 Euro’ya dahi seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda Doğu Avrupa seyahatleri için ise, Polonya’da bulunan “Polskibus” firmasını tercih edip ucuza Doğu Avrupa turu yapabilirsiniz.

Aynı zamanda kamp tatili yapmak isteyenlere, yurtdışında ucuz konaklama fırsatı sunan campingmygarden.com sitesini ziyaret ederek, belirli bir ücret karşılığında kişilerin bahçelerinde kamp tatili de yapabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle