Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri

Evden çıkmadan önce her şeyi kontrol edin. Bu, tüm seyahatler için geçerli olan bir kural aslında. Tatilin aksine, kampa gittiğinizde bir şeylere ulaşma imkanınız çok daha kısıtlı. Bu sebeple kamp sırasında size gerekecek her şeyi aldığınızdan emin olmanız bir kat daha önemli. Hava durumunu kontrol edin. Bahar havası bildiğiniz üzere tahmin edilemez. Sıcaklar güne, hatta saate göre değişkenlik gösterebilir. Gittiğiniz kamp tatilinde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya varan sert havalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple hava durumunu dikkatlice takip etmeniz ve buna göre önlem almanız ya da seyahatinizi ertelemeniz mantıklı olacaktır. Kat kat giyinin. Hava durumuna hazırlıklı olmaktan bahsetmişken uygun giyinmekten bahsetmesek olmaz. Havalar ısınıyor desek de baharın sağı solu belli olmaz. Gündüzler sıcak olsa bile gecelerin sağı solu hiç belli olmaz. Keyifli bir tatil yaptıktan sonra eve hasta dönmemek için alabileceğiniz en kolay önlem kat kat giyinmektir. Havanın beklediğinizden sıcak çıkması durumunda birkaç kattan kurtulun, beklediğinizden soğuk olması halinde birkaç kat ekleyin. Bu kadar basit. […]

Varsayılan Görsel

Evden çıkmadan önce her şeyi kontrol edin. Bu, tüm seyahatler için geçerli olan bir kural aslında. Tatilin aksine, kampa gittiğinizde bir şeylere ulaşma imkanınız çok daha kısıtlı. Bu sebeple kamp sırasında size gerekecek her şeyi aldığınızdan emin olmanız bir kat daha önemli.

Hava durumunu kontrol edin. Bahar havası bildiğiniz üzere tahmin edilemez. Sıcaklar güne, hatta saate göre değişkenlik gösterebilir. Gittiğiniz kamp tatilinde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya varan sert havalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple hava durumunu dikkatlice takip etmeniz ve buna göre önlem almanız ya da seyahatinizi ertelemeniz mantıklı olacaktır.

Kat kat giyinin. Hava durumuna hazırlıklı olmaktan bahsetmişken uygun giyinmekten bahsetmesek olmaz. Havalar ısınıyor desek de baharın sağı solu belli olmaz. Gündüzler sıcak olsa bile gecelerin sağı solu hiç belli olmaz. Keyifli bir tatil yaptıktan sonra eve hasta dönmemek için alabileceğiniz en kolay önlem kat kat giyinmektir. Havanın beklediğinizden sıcak çıkması durumunda birkaç kattan kurtulun, beklediğinizden soğuk olması halinde birkaç kat ekleyin. Bu kadar basit. Ayrıca, baharların yağmurlu olma ihtimalini de göze alarak yanınıza su geçirmez bir ceket ve bot almanız yararlı olacaktır.

Yanınıza muşamba alın. Muşamba, çadırınızı sıcak ve kuru tutmanıza yardımcı olabilir. Çadırınızın üzerine büyükçe bir muşambayı gerin ve onu çevredeki ağaçlara bağlayarak tutturun. Soğuk ve nemli koşullardan kaçmanın en kolay yolu çadırınızın altına ve üzerine muşamba yerleştirmektir.

Gece için hazırlıklı olun. Yazımızın birçok yerinde bahsettiğimiz üzere gündüz sıcak olsa da siz geceleri unutmayın. İlkbaharda gece sıcaklıkları oldukça düşük olabilir. Uyku tulumunuzun bu sıcaklıklara uyum sağlayabilecek fonksiyonlara sahip olduğundan emin olun.

Kendinize çok fazla güvenmeyin. Doğayı görünce enerji patlaması yaşayarak her yeri görmek için uzun uzun yürüyüşler yapmak istiyor olabilirsiniz ama uzun süredir yürüyüş yapmadıysanız ya da kamp yapmadıysanız çok uzaklaşmamanız iyi olur.

Su içmeyi unutmayın. Yaz aylarından daha serin ve yağmurlu olması su içmenin daha önemsiz olduğu anlamına gelmez. Seyahatiniz boyunca bol su içmeye dikkat edin. Suyu yanınızda getirebilir ya da kendi filtreleme sisteminizi getirerek bulduğunuz suları filtreleyip tüketebilirsiniz.

 

Aramızda çok kamp sevdalısı var mı?  Sizin kamplarınızda kesinlikle takip ettiğiniz kurallar neler?

 

 

 

Kaynak : Biletall.com

 

 

 

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.