MALDİVLER’DE YAPILABİLECEK 5 AKTİVİTE

Dünyanın en romantik tatil noktalarından biri olan Maldivler, aynı zamanda oldukça maceraperest bir ruha sahip. Hindistan’ın güneyinde bulunan ve irili ufaklı 1200 adadan oluşan Maldivler Cumhuriyeti’nde bu iki ayrı tadı tek bir tatilde birleştirmek mümkün. Birbirinden lüks resortlerin, nefes kesen dalış noktalarının, açıklara gizlenmiş gemi batıklarının ve çok sayıda ıssız adanın bulunduğu Maldivler’de rüya gibi bir tatil geçirmek isteyenler için 5 sağlam öneri . DENİZALTI TURLARI Deyim yerindeyse akvaryum gibi bir okyanusun tam ortasında bulunan Maldivler’de atlanmaması gereken aktivitelerin başında okyanusun altındaki hayatı keşfetmek geliyor. Eğer dalış kıyafetler, tüp gibi ekipmanlar sizi pek çekmiyorsa, hatta üstünüz hiç ıslanmadan odanızdan deniz manzarası izler gibi okyanusun altını keşfetmek isterseniz turistik denizaltı araçları size unutulmaz bir deneyim yaşatabilir. Maldivler’de su seviyesinin 150 metreye kadar inebilen denizaltı araçları sayesinde yüzme bilmeseniz dahi oldukça keyifli bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. SUALTI OTELİ Rangali Adası’Nda bulunan lüks bir otel misafirlerine yaşatacağı deneyimler konusunda sınırları hayli zorlamış. İlk […]

MALDİVLER’DE YAPILABİLECEK 5 AKTİVİTE

Dünyanın en romantik tatil noktalarından biri olan Maldivler, aynı zamanda oldukça maceraperest bir ruha sahip. Hindistan’ın güneyinde bulunan ve irili ufaklı 1200 adadan oluşan Maldivler Cumhuriyeti’nde bu iki ayrı tadı tek bir tatilde birleştirmek mümkün. Birbirinden lüks resortlerin, nefes kesen dalış noktalarının, açıklara gizlenmiş gemi batıklarının ve çok sayıda ıssız adanın bulunduğu Maldivler’de rüya gibi bir tatil geçirmek isteyenler için 5 sağlam öneri .

DENİZALTI TURLARI

Deyim yerindeyse akvaryum gibi bir okyanusun tam ortasında bulunan Maldivler’de atlanmaması gereken aktivitelerin başında okyanusun altındaki hayatı keşfetmek geliyor. Eğer dalış kıyafetler, tüp gibi ekipmanlar sizi pek çekmiyorsa, hatta üstünüz hiç ıslanmadan odanızdan deniz manzarası izler gibi okyanusun altını keşfetmek isterseniz turistik denizaltı araçları size unutulmaz bir deneyim yaşatabilir. Maldivler’de su seviyesinin 150 metreye kadar inebilen denizaltı araçları sayesinde yüzme bilmeseniz dahi oldukça keyifli bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

Maldivler (6)

SUALTI OTELİ

Rangali Adası’Nda bulunan lüks bir otel misafirlerine yaşatacağı deneyimler konusunda sınırları hayli zorlamış. İlk olarak denizin 5 metre altına bir suit oda tasarlayan otel, bu projeyi hayata geçirdikten hemen sonra bir deniz altı restoranı için kolları sıvamış. Oldukça kısa zamanda tamamlanan proje sonucu ada sualtı deneyimleri konusunda dünyada tek olmayı başarmış.  Sualtı suitte ve sualtı restoranında yer zemini dışında her yer camekandan oluşuyor.

Maldivler (2)

GÜNEY MALE’DE BATIK GEMİNİN KEŞFİ

Dünyanın en iyi dalış destinasyonlarının biri olan Maldivler’de bu konuda onlarca alternatif bulunuyor. Dalış aktivitenizin eşsiz renklerdeki mercanlar ve rengarenk balıklardan daha fazlasını vermesini isterseniz Güney Male açıkları tam size göre. Çünkü Güney Male’de yapacağınız dalışlarda deniz altı yaşamının vaat ettiklerinden farklı olarak ilginç sualtı mağaralarını ve bu bölgede bulunan bir batık gemiyi keşfedebilirsiniz.

Maldivler (4)

DENİZ UÇAĞIYLA MALDİV TURU

Maldivler’de konaklayacağınız tesise ya da adaya ulaşabilmek için kullanmak zorunda olduğunuz deniz uçakları size büyüleyici gelirse bir adım sonrasını gönül rahatlığıyla talep edebilirsiniz. Tabi ki, biraz bütçeyi zorlamak koşuluyla. Deniz uçaklarıyla yapılan VIP Maldiv turlarına katılırsanız şampanya eşliğinde bir deniz uçağı yolcululuğuna çıkabilir, bu yolculukta da bölgenin ıssız adalarını yüksekten süzüp, Hint Okyanusu’nun dağılmış lagünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Maldivler_deniz_ucagi

BALİNA KÖPEKBALIĞIYLA TANIŞMA

Köpekbalıkları ile tanışma aktivitesi aslında sadece Maldivler’e özgü bir keyif değil. Suya indirilmiş çelik kafeslerin içinden köpek balıklarını izlemek söz konusu olduğunda alternatifiniz tek değil ama hiçbir korunma olmadan dalış kıyafetleriyle suya inip Köpekbalıklarıyla birlikte yüzmek yalnızca Maldivler’e özgü. Bölgeye özgü Balina Köpekbalıkları insan türüne zarar vermeyi bir tarafa bırakın yunuslar gibi sizlere türlü türlü oyunlar yapabiliyor.

Maldivler (3)

Kaynak : blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Japonya’nın Gezilecek Ünlü Yerleri 

Asya 1 yıl önce

Muhtemelen bir ömür boyu ülkenin lezzetlerini tadarak geçirebilirsiniz, ancak bazı kasabalar ve turistik yerler, herhangi bir harika Japonya gezisinin temel malzemeleridir. Japonya, dağ yamacındaki onsen (kaplıca) köyleri, sakin sahillerle çevrili adalar ve uğultulu mega şehirlerle gezginler için gerçek bir ziyafet sunuyor. Tokyo Tokyo, sürekli olarak geleceğe uzanan, yoğun nüfuslu, deprem eğilimli arazide mümkün olanın sınırlarını zorlayan, her zamankinden daha uzun, daha zarif yapılar ekleyen bir şehir. Çağdaş sanat ve mimari, popüler kültür, alışveriş, içki ve eğlence (ve yemek için Kyoto ile bir bağ) için Japonya’nın en iyi noktasıdır. Ancak ziyaretçileri büyüleyen, herhangi bir manzaradan çok şehrin kendisidir. Kyoto Japonya’nın imparatorluk başkenti Kyoto, binden fazla tapınağa ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında Kinkaku-ji (tamamen altın varakla kaplı zarif bir köşk) gibi anıtsal ve sade Zen kaya bahçesiyle Ryōan-ji gibi meditatif yer alır. Ve tapınaklar bunun sadece başlangıcı: Şehrin çok sayıdaki zarif çayevlerinden birinde takdir edebileceğiniz çay kültürü var; geleneksel müzik ve dansın […]

Çin’de Yenilen Garip Yemekler

Asya 2 yıl önce

Çin’deki en tuhaf yemekler listesi son derece uzundur. Dünyada en tuhaf yemeklerin yendiği Çin’de ne ararsanız yemek olarak yenmektedir. Çin’deki en tuhaf yemekler listesinde Türk yemek kültürünün aksine daha fazla çiğ olan yiyecekler tüketilmekte ve genel olarak son derece tuhaf yemekler bu kültürde yenmektedir. Çin’in kendine has olan bir yemek kültürü vardır. Çin mutfağında Pekin ördeği, karidesli mantı ve Çin usulü tuzsuz pirinç pilavı en sık tüketilmekte olan yemekler arasında yer almaktadır. Türk mutfağındaki İskender, lahmacun, yaprak sarma gibi yemeklerden ziyade daha farklı olan Çin kültürüne ait özel yemeklerin olduğu Çin mutfağı da sıklıkla tercih edilmektedir. İşte Çin’de yenen en garip yemekler listesi… Kavrulmuş Çekirge Çin’de her türlü böcek çeşidi yenmekte ve genel olarak sokak lezzetleri arasında da bu türden böcekler yer almaktadır. Çin’deki sokak lezzetleri bakımından da Kavrulmuş çekirge ilk sıralarda yer almakta olan bir lezzettir. Kavrulmuş çekirge Çin’de yaşayanlar için genel olarak bir yemek öğününden ziyade bir atıştırmalık […]

Sadece Malezya’da Görebileceğimiz 10 İlginç Yer

Asya 2 yıl önce

Güney Asya’nın macera yaşamak ve farklı yerleri görmek isteyenlere sunduğu, kendine has gizemleriyle ilgi çeken ülkesi, Malezya’da görülecek 10 ilginç yer sizler için listelendi. Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri: Petronas Towers Başkent Kuala Lumpur’un anıtsal simgesi durumunda olan, özel bir mühendislik ve modern bir tasarım harikası olan bu dev kuleler Malezya gezilerinin değişilmez ziyaret alanlarından biridir. Aynı zamanda Petronas Kuleleri, dünya üzerindeki en yüksek ikiz kuleler olma özelliğine de sahiptir. Dalış Noktası: Pulau Sipadan Adası Malezya’nın en iyi dalış bölgesi olarak ün kazanan Pulau Sipadan Adası, küçük bir mercan adasıdır. Mavinin kristal halini görebileceğiniz denizi, rengarenk deniz altı hayatı ve kusursuz doğa özellikleri ile harika zaman geçirebileceğiniz bir yer. Dünyanın En Eski Yağmur Ormanı: Taman Negara Ormanları Geçmişi 130 milyon yıla dayanan, dünyanın en eski yağmur ormanı olarak ün salan Taman Negara, dünyanın en yaşlı bitkilerine, kaplanlara ve asya fillerine sahip olmasının yanı sıra, 1937’den beri koruma altına alınmış alanıyla […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.