MALDİVLER’DE YAPILABİLECEK 5 AKTİVİTE

Asya

Dünyanın en romantik tatil noktalarından biri olan Maldivler, aynı zamanda oldukça maceraperest bir ruha sahip. Hindistan’ın güneyinde bulunan ve irili ufaklı 1200 adadan oluşan Maldivler Cumhuriyeti’nde bu iki ayrı tadı tek bir tatilde birleştirmek mümkün. Birbirinden lüks resortlerin, nefes kesen dalış noktalarının, açıklara gizlenmiş gemi batıklarının ve çok sayıda ıssız adanın bulunduğu Maldivler’de rüya gibi bir tatil geçirmek isteyenler için 5 sağlam öneri .

DENİZALTI TURLARI

Deyim yerindeyse akvaryum gibi bir okyanusun tam ortasında bulunan Maldivler’de atlanmaması gereken aktivitelerin başında okyanusun altındaki hayatı keşfetmek geliyor. Eğer dalış kıyafetler, tüp gibi ekipmanlar sizi pek çekmiyorsa, hatta üstünüz hiç ıslanmadan odanızdan deniz manzarası izler gibi okyanusun altını keşfetmek isterseniz turistik denizaltı araçları size unutulmaz bir deneyim yaşatabilir. Maldivler’de su seviyesinin 150 metreye kadar inebilen denizaltı araçları sayesinde yüzme bilmeseniz dahi oldukça keyifli bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

Maldivler (6)

SUALTI OTELİ

Rangali Adası’Nda bulunan lüks bir otel misafirlerine yaşatacağı deneyimler konusunda sınırları hayli zorlamış. İlk olarak denizin 5 metre altına bir suit oda tasarlayan otel, bu projeyi hayata geçirdikten hemen sonra bir deniz altı restoranı için kolları sıvamış. Oldukça kısa zamanda tamamlanan proje sonucu ada sualtı deneyimleri konusunda dünyada tek olmayı başarmış.  Sualtı suitte ve sualtı restoranında yer zemini dışında her yer camekandan oluşuyor.

Maldivler (2)

GÜNEY MALE’DE BATIK GEMİNİN KEŞFİ

Dünyanın en iyi dalış destinasyonlarının biri olan Maldivler’de bu konuda onlarca alternatif bulunuyor. Dalış aktivitenizin eşsiz renklerdeki mercanlar ve rengarenk balıklardan daha fazlasını vermesini isterseniz Güney Male açıkları tam size göre. Çünkü Güney Male’de yapacağınız dalışlarda deniz altı yaşamının vaat ettiklerinden farklı olarak ilginç sualtı mağaralarını ve bu bölgede bulunan bir batık gemiyi keşfedebilirsiniz.

Maldivler (4)

DENİZ UÇAĞIYLA MALDİV TURU

Maldivler’de konaklayacağınız tesise ya da adaya ulaşabilmek için kullanmak zorunda olduğunuz deniz uçakları size büyüleyici gelirse bir adım sonrasını gönül rahatlığıyla talep edebilirsiniz. Tabi ki, biraz bütçeyi zorlamak koşuluyla. Deniz uçaklarıyla yapılan VIP Maldiv turlarına katılırsanız şampanya eşliğinde bir deniz uçağı yolcululuğuna çıkabilir, bu yolculukta da bölgenin ıssız adalarını yüksekten süzüp, Hint Okyanusu’nun dağılmış lagünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Maldivler_deniz_ucagi

BALİNA KÖPEKBALIĞIYLA TANIŞMA

Köpekbalıkları ile tanışma aktivitesi aslında sadece Maldivler’e özgü bir keyif değil. Suya indirilmiş çelik kafeslerin içinden köpek balıklarını izlemek söz konusu olduğunda alternatifiniz tek değil ama hiçbir korunma olmadan dalış kıyafetleriyle suya inip Köpekbalıklarıyla birlikte yüzmek yalnızca Maldivler’e özgü. Bölgeye özgü Balina Köpekbalıkları insan türüne zarar vermeyi bir tarafa bırakın yunuslar gibi sizlere türlü türlü oyunlar yapabiliyor.

Maldivler (3)

Kaynak : blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle