Neden Yeni Yıla Rusyada Girmeliyim

Bir çoğumuz, Yeni Yılı yurt dışında geçirmeyi tercih ediyoruz, büyülü Yeni Yıl atmosferi ile bilinen başka bir ülkede. Ve yine de, dinlenmekten size gerçek bir zevk verecek doğru ve uygun yeri nasıl seçersiniz? Son yılların tahminlerine göre, bazıları Rusya’nın Karadeniz kıyısında dinlenmeyi tercih ediyor, burası Soçi, Anapa ve tabii ki Kırım olabilir. Ama Rusya’da Yeni Yıl boyunca kalacak başka hangi ilginç ve güzel yerler var? Altay Bölgesi Dağlık Altay’da, mutlu bir şekilde kayak ve snowboard yapabileceğiniz çok sayıda tatil yeri var. Bu tatil köylerinin en ünlüsü Belokurikha’dır. Burada sadece aktif spor yapmakla kalmazsınız, aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da geliştirebilirsiniz. Belokurikha’da herkesin zevkine uygun çeşitli eğlence türleri vardır. Bunlar çeşitli su merkezleri, teleferik ve şehir genelinde yürüyüş turlarıdır. Buna ek olarak, tatil köyü, özel programlar ve çeşitli sanatçılarla sabaha kadar dans ve Yeni Yıl gösterileri düzenleyen restoranlar da Yeni Yılı kutlamak için harika bir yol sunuyor. St. Petersburg İşte tüm […]

Neden Yeni Yıla Rusyada Girmeliyim

Bir çoğumuz, Yeni Yılı yurt dışında geçirmeyi tercih ediyoruz, büyülü Yeni Yıl atmosferi ile bilinen başka bir ülkede. Ve yine de, dinlenmekten size gerçek bir zevk verecek doğru ve uygun yeri nasıl seçersiniz? Son yılların tahminlerine göre, bazıları Rusya’nın Karadeniz kıyısında dinlenmeyi tercih ediyor, burası Soçi, Anapa ve tabii ki Kırım olabilir. Ama Rusya’da Yeni Yıl boyunca kalacak başka hangi ilginç ve güzel yerler var?

Altay Bölgesi

Dağlık Altay’da, mutlu bir şekilde kayak ve snowboard yapabileceğiniz çok sayıda tatil yeri var. Bu tatil köylerinin en ünlüsü Belokurikha’dır. Burada sadece aktif spor yapmakla kalmazsınız, aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da geliştirebilirsiniz. Belokurikha’da herkesin zevkine uygun çeşitli eğlence türleri vardır. Bunlar çeşitli su merkezleri, teleferik ve şehir genelinde yürüyüş turlarıdır. Buna ek olarak, tatil köyü, özel programlar ve çeşitli sanatçılarla sabaha kadar dans ve Yeni Yıl gösterileri düzenleyen restoranlar da Yeni Yılı kutlamak için harika bir yol sunuyor.

St. Petersburg

İşte tüm turistlerin akın ettiği bir başka popüler destinasyon. Yeni Yıl zamanında, bu harika şehir bir peri masalına dalmış gibi görünüyor, sokaklar, vitrinler ve etrafındaki her şey parlak ışıklarla süsleniyor. Kutlamanın merkezi, her türlü Noel ağacı süsleriyle süslenmiş kocaman, kabarık bir Noel ağacının kurulduğu Saray Meydanı’dır. Yakınlarda Yeni Yıl performansını izleyebileceğiniz bir buz pateni pisti ve bir ekran kuruludur. Buna ek olarak, St. Petersburg, Yeni Yıl tatilleri boyunca ziyaret edilebilecek çok sayıda farklı turistik yeri ile bilinir. Ve tüm turistik yerleri ziyaret etmek için zamanınızın yeteceğinden emin olun, çünkü St. Petersburg’da o kadar çok gezilecek yer var ki, bir ay boyunca her gün gezseniz de yine de yeterli olmayacak.

Moskova

Rusya’nın başkenti de çok sayıda turist çekiyor. Sonuçta, burada görkemli bir havai fişek gösterisi oluyor ve Yeni Yıl kutlaması, büyük ölçeği nedeniyle burada her zaman özeldir.
Genellikle, Kızıl Meydan’da parlak bir şekilde giyinmiş büyük bir Noel ağacı ve bir buz pateni pisti.
Böyle bir manzara hayal edin: büyük, parlak bir Noel ağacı, bir Yılbaşı pateni pisti ve elbette Kremlin saatindeki çanlar. Bu yüzden birçok turist bu manzarayı kendi gözleriyle görmek için buraya geliyor.

Baykal

Baykal, dünyanın en derin gölüdür ve Rusya’da, Irkutsk bölgesinde yer almaktadır. Kışın, bu göl donar ve üzerinde bir köpek kızağına binebilir ve neredeyse şeffaf buz üzerinde yürüyebilirsiniz. Buna ek olarak, bu tatil en kalıcı olanıdır, çünkü Sibirya’daki hava gerçekten sert olarak kabul edilir. Baykal Gölü’ndeki turistler arasında en popüler yerler şunlardır: Baykal yolu, Olkhon Gölü, Maloye More. Gezmeye ek olarak, Baykal Gölü’nde kayak yapabilir, kar motosikletleri ve snowboard yapabilirsiniz.

Büyük Ustyug

Rusya’nın Vologda eyaletinde yerleşen bu küçük kasaba Noel Baba’nın doğum yeridir, asıl ikametgahı buradadır. Bu yüzden Rusya’nın her yerinden çok sayıda turist sadece Yeni Yıl için buraya akın etmiyor. Buna ek olarak, burada çok sayıda cazibe merkezi toplandığından, Büyük Ustyug, tarihi değeri büyük bir şehirdir: Özellikle şehrin konukları için ilginç olacak ve Rusya’nın gerçek kültürünü gösterecek olan müzeler, tapınaklar, çeşitli mimari anıtlar.

Kazan

Tataristan’ın başkenti Kazan şehridir. Yeni Yıl için oraya bir gezi, burayı daha iyi tanımak, Rus ve Tatar kültürünün nasıl birleştiğini görmek için harika bir fırsat. Şehrin en önemli Noel ağacı Millenium Park’ta kurulur, aynı yerde çok sayıda kasaba halkı ve turist harika havai fişek gösterisini görmek, yuvarlak danslar yapmak ve dansözlere katılarak eğlenmek için toplanır.

Soçi

Ve tabii ki, Soçi. Rusya’da sıcak bir Yeni Yıl ile tanışabileceğiniz tek yer: Soçi. Son zamanlarda Krasnaya Polyana’da, özellikle Rosa Khutor’da Yeni Yılı kutlamak bir gelenek haline geldi. Burada, örneğin ulusal kanallarda yayınlanan Grigory Leps konseri gibi yıllık Noel konserleri düzenleniyor. Burada, Yılbaşı Gecesi’nde snowboard ve kayak yapmaya gidebilir ya da inanılmaz güzellikteki dağlarda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Krasnaya Polyana da dahil olmak üzere Sochi, Avrupa düzeyindeki en modern tatil beldesidir ve Rose-Khutor’da, dost canlısı insanlarla çevrili başka bir ülkede olduğunuzu hissedeceksiniz.
Deniz yönünde bir seçim yapabilirsiniz, sadece bir günlüğüne dağlara gelebilir ve geri kalan zamanı denize dinlenmek için gidebilirsiniz, denizde su sıcaklığı düşük olduğundan kesinlikle yüzmek için çok uygun olmayacaktır. Aralık-Ocak yaklaşık +11 derecedir, ancak bazen güneşlenebilirsiniz, hava sıcaklığı bazen +20’ye ulaşır, bazen gökyüzü bulutlu oluyor, ama yine de sıcak olacaktır, çünkü Sochi ekvatora diğer şehirlerden çok daha yakındır.
Rus şehirleri çeşitli kültür ve geleneklerin bir karışımıdır, bu nedenle her turist nereye gideceklerini ve bu tatilden ne istediklerini önceden düşünürse, beğenisine göre bir şey seçebilir.
Rusya’da geçirilen Yeni Yıl, ruhu uzun süre ısıtacak hoş izlenimler bırakacaktır.

Benzer Yazılar

Ukrayna, 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar yatırım bekliyor

Ülkeler 2 yıl önce

2021 yılı içerisinde hükümet Ukrayna’daki toplam yatırımı 6.5 milyar dolar olarak beş yılın zirvesi olarak beklerken, 2025 itibariyle yıllık yabancı yatırım beklentisini 15 milyar dolara çıkardı. Bakanlar Kurulu, Ulusal Ekonomik Stratejideki göstergeyi onayladı ve 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım obekliyor Hükümet bu yıl ise yeniden yatırım dahil olmak üzere 6.5 milyar dolarlık yabancı yatırım almayı bekliyor. Groisman: Ukrayna’nın bütünlüğü konusunda referandum olamaz Bunun son beş yıldaki en yüksek rakam olduğunu söyleyen Başbakan Denis Şmigal “2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolarlık yatırımı içeren Ulusal Ekonomik Stratejide böyle bir göstergeyi onayladık. İddialı bir hedef. Ancak çalışmalarımız sayesinde bu kesinlikle ulaşılabilir bir rakam.” dedi.https://www.ukrhaber.com/blog/ileri-ve-daha-yuksege-ukrayna-ve-turkiye-arasindaki-isbirligi-nasil-gelisiyor/embed/#?secret=d0ATtgj0fM Başbakan ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak ve yatırımı çekecek öncelikleri şöyle sıraladı: büyük yatırım projeleri için devlet desteği yasasının uygulanması; daha fazla dijitalleşme, bürokratik yükün azaltılması ve bilişim sektörüne destek; işletmelerin özelleştirilmesi , kamu-özel ortaklıklarının geliştirilmesi ve çeşitli endüstrilerde imtiyazlar yoluyla devletin ekonomideki rolünün azaltılması; toprak reformunun tamamlanması, sulama […]

10 Adımda Vizesiz Balayı Ülkeleri ile Mutlu Bir Başlangıç Yapın

Ülkeler 2 yıl önce

Dünyanın dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen vizesiz balayı ülkeleri ile siz de mutluluğunuzu güzel bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. Üstelik tatil hazırlıkları yaparken onlarca kağıt ve evrak işi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. İşte, vizesiz gidilebilecek balayı yerleri ve şartları. Vizesiz Balayı Ülkeleri Listesi Mutluluğunuzu Taçlandırıyor Dünyanın en güzel ülkelerini sizin için en özel olan insanla görmek ister misiniz? Vizesiz balayı turları düzenleyen birçok gezi firması size bu imkanı sunabilir. Siz de vizesiz yurtdışı balayı otellerini değerlendirerek evlilik hayatınıza unutulmaz bir başlangıç yapabilirsiniz. İşte, birbirinden güzel vizesiz gidilecek ülkeler ve detayları. 1 – Maldivler : Vizesiz Yurtdışı Balayı Mekanları Mavinin en güzel tonu olan turkuaz suları ile Maldivler herkesin hayallerini süslüyor. Vizesiz gidilecek balayı yerleri arasında harika bir seçenek olan Maldivler Hint Okyanusu üzerinde bulunuyor. Toplamda 200 ada vee adacığın bir araya gelmesi ile oluşan bu muhteşem tatil beldesi, Türk vatandaşları için 30 güne kadar vizesiz konaklama imkanı sunuyor. 2 – Seyşeller […]

Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Güzel Yerler

Ülkeler 2 yıl önce

Hollanda, tüm Avrupa’nın en büyük kültürel geleneklerinden birini barındıran bir ülkedir. Bu destinasyona seyahat ederseniz, çok çeşitli müzeleri, parkları ve ilgi çekici anıtları keşfedebilirsiniz. Aşağıda, çocuklarla Hollanda gezisinde bilmeniz gereken önemli yerleri tavsiye edeceğiz. Amsterdam Kanalları İlk zorunlu durak Amsterdam kanallarıdır. Bu şehirde 100 kilometreden fazla kanal vardır ve bu nedenle de ‘Kuzeyin Venedik’i’ olarak bilinir. Ayrıca Kanal Otobüsü olarak bilinen ve 14 duraklı tur düzenleyerek sizi şehrin en önemli müze ve turistik yerlerine bırakan bir gemi yolculuğuna da çıkabilirsiniz. Amsterdam hem yürüyerek hem de kanallarında gezinerek keyif alınması gereken bir şehir. Bunu bir tekne turu yaparak görebilirsiniz. Lahey’deki Madurodam Parkı Bu minyatür park, Hollanda’nın en ünlülerinden biridir. İçinde, ülkenin en alakalı simge yapılarını temsil eden, ölçekli olarak yapılmış çok sayıda bina ve yer vardır. Ayrıca Hollanda’nın tarihini daha iyi anlamaya yardımcı olan videolar ve multimedya kurulumlarına sahiptir. Minyatür Madurodam şehrinde havaalanları, şehirler ve küçük ölçekli tarihi binalar gelecek olan […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.