Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?

Kültür ve Sanat

Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?

Hem devlet sektöründe hem de özel sektörde çalışan hemen herkesin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Bayramı tatili bu sene 24 Mayıs 2020. Gününe denk gelmekte. Toplamda 4 günlük bir tatil fırsatı beklenen bu bayramda, birkaç aydır gündemde olan koronavirüs nedeni ile sokağa çıkma yasağıda beklenmektedir.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Özellikle çalışanların merakla sorup durduğu “Ramazan Bayramı kaç gün tatil?” sorusunun cevabına verelim. Ramazan Bayramı 2020 yılında normal şartlarda hafta sonu ile birlikte toplamda 3,5 gün olup, Ramazan Bayramı tatil günleri aşağıdaki gibidir:

  • 23 Mayıs 2020 Ramazan Bayramı Arife Günü – Cumartesi
  • 4 Mayıs 2020 Ramazan Bayramı 1. Gün – Pazar
  • 5 Mayıs 2020 Ramazan Bayramı 2. Gün – Pazartesi
  • 26 Mayıs 2020 Ramazan Bayramı 3. Gün – Salı

Fakat dünya gündemindeki koronavirüsten dolayı bayram tatili daha uzun olabilir. Henüz bir açıklama bulunmamakla beraber sokağa çıkma yasağının da ilan edilmesi beklenmektedir. Ramazan bayramı sokağa çıkma yasağı ile birlikte evlerde geçebilir.

Ramazan Bayramı Önerileri

Pazartesi ve Salı günlerinin de Ramazan Bayramı resmi tatil günlerine dahil olması ile birlikte Covid-19 nedeni ile sokağa çıkma yasağı gelirse evlerimizden bayram geçireceğiz. Normal şartlarda toplamda hafta sonunu dahil ederek 4 günlük bir tatil fırsatımız olacaktı. Bu karantinalı tatili en verimli şekilde değerlendirmek için aşağıdaki Ramazan Bayramı tatili önerilerine göz atabilirsiniz.

Çocukları Mutlu Edin!

svg%3E

Onlar bizim geleceğimiz. Sadece kendi çocuklarınızı değil, dışarda gördüğünüz herhangi bir çocuğu mutlu edin. Bir çocuğu mutlu etmek, dünyanın en basit ve en güzel şeylerinden birisidir. Şeker çikolata ya da farklı basit hediyeler ile gönüllerinde taht kurabilirsiniz. Çocuklarla fazla temas halinde bulunmamınızı tekrardan hatırlatalım. Covid-19 virüsünden çocuklarda etkilenebilmektedir.

Ailenize Zaman Ayırın!

svg%3E

Bu dört günlük tatil süresini aileniz ile birlikte en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Ailenizle birlikte evde vakit geçirmeyi asla ihmal etmeyin. Herkesin bir köşeye geçmesini engelleyin ve sürekli aile fertlerinizle iletişim halinde bulunun. Sokağa çıkma yasağı gelmeden eve çeşitli oyunlar alabilir ve bayram karantinasında evde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Ailecek patlamış mısır eşliğinde film izleyebilir karantinanın keyfini ailenizle çıkarabilirsiniz.

Kendinize Zaman Ayırın!

svg%3E

İnsan için her şeyden önemli olan kendisidir. Bu 4 günlük tatilde kendinizi dinleyerek ne zamandır okumak istediğiniz kitabınıza başlayabilir, doğa yürüyüşü yaparak temiz hava alabilir, stresten uzaklaşabilir, kısacası “ah bir boşluğum olsa” dediğiniz her şeye yönelebilirsiniz.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle